Punkeři si na botech zakládají

Většina oblečení, která na sebe punkeři oblékají musí upoutat pozornost. Nejlépe když vyvolají v lidech pohoršení. Punkeři opovrhují řádem a zavedenými zvyky lidí. Proto rádi nosí džny s dírami a úzkým střihem, výrázné barevné trička s nápisy a obrázky, které musí provokovat. Samozřejmostí jsou kožené bundy a doplňky (o nich někdy příště). Dnes se podíváme úplně dolů, na boty.

Většina punkerů, i když je nic nezajímá, tak boty ano. Punkerské boty jsou většinou značkové, na to je celé jejich kouzlo založeno. Kupujete jen tu správnou rebelskou značku. Můžeme v podstatě vybírat ze dvou základních druhů. Buď vysoké kožené boty, které jsou s hudebním stylem spjaty od samého počátku, nebo dnes velmi oblíbené nízké plátěné tenisky. Kožené se samozřejmě hodí do chladných měsíců, deště a zimy. Plátěné jsou pak lepší v létě, na fesťák (pokud neprší) nebo do klubu. Kožené boty mají daleko větší kvalitu, kůže se neprošoupe tak jako plátno. Vysoké boty také v lidech vyvolávají větší respekt (asi souvisí s tím, jak v historii lidstva nosili vysoké boty pouze vojáci). Navíc je můžete vzít ke každé příležitosti a zvolenému punk oblečení.velké kožené boty KMM pro fanoušky punku, metalu

Čtyři nejoblíbenější značky bot pro punkery jsou Stell, Demonia, KMM a New Rock. Jsou hudebně neutrální a kromě punkerů je nosí posluchači rocku a metalu. KMM prapůvodně vyráběla jedna z Baťových továren. Ve třicátých letech se jednalo o boty pracovní. Po válce značka vystihla obouvací trend doby, udělal několik úprav designu a začali si je kupovat hlavně mladí lidé. Vzniklo také několik dalších barev a barevných kombinací. Česká kvalita se nezapře. KMM (Klub mladé módy) je z kvalitní hovězí kůže, prošívané trojitými švy. Samozřejmostí je ocelová špice a řada šroubů v podrážce. Jsou tak kvalitní, že vám zřejmě „zůstanou na věky“. Patří mezi nejoblíbenější značky na českém trhu.