Bubeník ACDC řádí v ČR

Včera 11.5. 2017 zahájil své turné po ČR a SR známá hvězda, bubeník Phil Rudd. Býválá hvězda světoznámé rockové kapely AC/DC vystupuje samostatně s vlastním doprovodem na Head Job Europian Group. Své turné v česku zahájil právě v Praze. Do prážského Lucerna Music Baru se nahrnuli fanoušci rock n roll a rocku.

Phil Rudd je mezi nefanoušky známý hlavně jako rebel, drogový dealer a potenciální vrah. V roce 2014 byl zatčen a obviněn z několika trestných činů. Plánování vraždy se mu nakonec neprokázalo, nicméně dál byl na svobodě souzen za držení drog a vyhrožování smrtí. Rudd hrál v AC/DC v letech 1975 – 1983 a pak déle v 1994 – 2015. Po té musel skončit po nátlaku zbytku kapely, kvůli své trestné činnosti (v kapele jej nahradil Chris Slade).
Navzdory svému osobnímu životu, má z řad kolegů řadu fanoušků a uctívačů. Považují jej stále za hvězdu a muzikanta s absolutním sluchem a smyslem pro rytmus. Jak mnozí naznačují, rytmy jeho hudby se velmi špatně napodobují, i když jsou jednoduché a na první pohled snadno hratelné.

Phil Rudd hraje v ČR

První koncert u nás zahájil v přeplněném Lucerna Music Baru, včera 10.5.2017. Jako předskokany si vybral plzeňskou kapelu Hanta a pražské rockery z kapely Stroy. Po Praze následují další menší kluby v menších městech (Litvíno, Karlovy Vary, Brno, Ostrava,..). Po té se koncerty přesouvají na Slovensko. Tam také bude 19.5 slavit své narozeniny. Předskokani již chystají nějaké překvapení. Samotný koncert se skládá ze starých hitů původní AC/DC a nových songů z první Ruddovy sólové desky s názvem Head Job. Muzikant je na svou novou desku náležitě pyšný a také nešetří chválou na svou novou kapelu, respektive hudební doprovod. Věří, že se nejedná o poslední desku a také se těší na další koncerty v ČR i v budoucnu. Podle odborníků se samotná originální sestava AC/DC pravděpodobně již nikdy nesejde. Proto je toto turné hodnotné pro fanoušky legendární kapely.